Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA: Komiteti për hetimin e ngjarjeve të gjashtë janarit thotë se Tramp “mund të ketë qenë i përfshirë në veprime kriminele”

Komision i përzgjedhur i Dhomës përfaqësuese që heton ndërhyrjen e 6 janarit në Kapitol thotë se ish-presidenti amerikan Donald Tramp dhe fushata e tij mund të jenë përpjekur të bllokojnë ilegalisht numërimin e votave të Kongresit dhe " janë përfshirë në një komplot kriminal për mashtrim të SHBA-së".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle