Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA ka bërë thirrje për krijimin e një zone të çmilitarizuar rreth termocentralit Zaporozhje në Ukrainë

- Zyrtarët amerikanë i kërkuan sot Rusisë të ndalojë operacionet ushtarake rreth termocentralit bërthamor  Zaporozhje në Ukrainë dhe shtuan se mbështesin kërkesën e Kievit për të krijuar një zonë të çmilitarizuar në atë rajon.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle