Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja sanksionoi 24 kompani për dërgesa në Rusi, Pakistan dhe Iran

Administrata e Bajdenit sot ka shtuar 24 kompani në listën e entiteteve të nënshtruara në kontrollin eksportues për mbështetjen e industrisë ushtarake të Rusisë, programin bërthamor të Pakistanit ose për furnizimin e kompanive iraniane, prodhues të elektronikës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle