Evropë SQEvropë.Portal SQ

SHBA-ja punon në vendosjen e sanksioneve të reja për Rusinë pas referendumit në Ukrainë

SHBA-ja bashkëpunon me aleatët dhe partnerët shpejtë të imponojnë shpenzime të ashpra ekonomike për Moskën për shkak të referendumeve të “rreme” që Rusia i mban në rajonet e pushtuara të Ukrainës, thuhet në vërejtjet e përgatitura nga shefi i koordinimit për sanksione të Departamentit amerikan të shtetit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle