0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQKorrespondentë Botë

SHBA-ja ndan ndihmë të re luftarake për Ukrainën me vlerë prej 625 milionë dollarë

SHBA-ja ka ndarë 625 milionë dollarë të tjera ndihmë ushtarake për Ukrainën. Kapacitetet po dërgohen për të bërë një ndryshim në fushën ushtarake dhe për të forcuar pozicionin e Ukrainës në negociatat e ardhshme, lajmëruan sot  nga Departamenti i shtetit të SHBA-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle