Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

SHBA-ja miratoi largim vullnetar të një pjese të personelit të konsullatës në Kazakistan

SHBA-ja kumtoi se u kanë lejuar nëpunësve në Konsullatën e tyre të përgjithshme në qytetin kazakistanas Almati, të cilët nuk kryejnë funksione vitale, si dhe të familjeve të personelit të misionit, nëse dëshirojnë të largohen, për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme në Kazakistan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle