Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja me dënim për Korenë Veriore pas testimit të sotëm të raketave balistike

Komanda indopaqesore e forcave amerikane të sigurisë sot publikoi se testimi i raketave koreanoveriore është "destabilizues", por megjithatë paraqet kërcënim të drejtpërdrejtë për SHBA-në dhe aleatët e saj.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle