Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë Botë

SHBA-ja, Kanadaja, BE-ja dhe Britania e Madhe vendosën sanksione të koordinuara dhe të përforcuara kundër regjimit të Bjellorusisë

Vendosen  sanksione të koordinuara dhe të përforcuara kundër regjimit në Bjellorusi për shkak të shkeljes së normave ndërkombëtare dhe akteve të përhershme  të represionit, citohet në deklaratën e sotme të përbashkët të aleatëve të SHBA-së, Kanadasë, BE-së dhe Britanisë së Madhe.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle