Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja ka lëshuar licenca për eksport në vlerë prej 100 miliardë dollarëve një blerësi të Huaveit

Gjigandi kinez i telekomunikacionit Huavei dhe prodhuesi më i madh kinez i çipave SMIC kanë importuar teknologji amerikane në vlerë prej 100 miliardë dollarëve nga nëntori i vitit 2020 deri në prill të vitit 2021, pavarësisht se ishin në listën e zezë për tregti të SHBA-së. Kështu thuhet në dokumentet e publikuara nga Kongresi amerikan.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle