Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

SHBA-ja ka blerë 200 milionë doza shtesë të vaksinës Fajzer/Biontek

Kompania amerikane “Fajzer” dhe partneri i saj gjerman “Biontek” sot kumtuan se Qeveria amerikane ka blerë 200 milionë doza shtesë nga vaksina e tyre kundër “Kovid-19” dhe se kanë opsion të blejnë version të ri të vaksinës kundër llojit Delta.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle