Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja fillon me vaksinim kundër Kovid-19 të fëmijëve të moshës nga pesë deri në 11 vjeç

Qendra amerikane për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve (CDC) ka rekomanduar vaksinimin e fëmijëve të moshës pesë deri në 11 vjeç me vaksinën Fajzer/Biontek kundër Kovid-19 pasi Agjencia amerikane e barnave miratoi vaksinën për këtë grupmoshë në fund të javës së kaluar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle