Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

SHBA-ja evakuoi mbi 3.200 njerëz nga Afganistani

Autoritetet amerikane deri më tani evakuuan rreth 1.100 shtetas amerikanë, persona me leje qëndrimi në SHBA dhe anëtarë të familjeve të tyre nga Afganistani. Zëdhënësi I Shtëpisë së Bardhë deklaroi para gazetarëve se mbi 3.200 njerëz janë evakuuar nga Afganistani në ditët e fundit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle