0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja e shqetësuar për armët e marra nga ana e talebanëve

Me marrjen në kontroll të pjesës më të madhe të territorit te Afganistanit, talebanët kanë ardhur deri te posedimi i armëve amerikane dhe teknikës të lënë pas tërheqjes së armatës afgane.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle