Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja e përgatitur për dialog me Rusinë, por vetëm me pjesëmarrjen e aleatëve evropian

Nga Shtëpia e Bardhë mbrëmë treguan se mund të ndodhin bisedime diplomatike me Rusinë, por shtuan se Moska duhet të de-përshkallëzohet dhe me këtë të zvogëloj shqetësimin e Perëndimit në lidhje me potencialin ushtarak në kufirin me Ukrainën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle