0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja e miratoi dozën e tretë të vaksinës kundër Kovid-19 për grupet më të rrezikuara

Agjencia amerikane për ilaçe (FDA) e ka miratuar përdorimin e dozës së tretë të vaksinës Fajzer/BioNTK kundër Kovid-19, të ashtuquajturën dozën "buster" ose "përforcuese" për personat më të moshuar dhe të rinjtë, që janë të ekspozuar në rrezik për shëndetin e tyre ose janë më të ekspozuar në infeksione të mundshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle