Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja e dënoi tentimin e Phenianit për të lansuar raketë balistike interkontinentale

SHBA-ja e dënoi tentimin e sotëm të Koresë së Veriut për të lansuar një raketë balistike interkontinentale dhe bëri thirrje për zbatim të rreptë të sanksioneve të KB-së kundër Phenianit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle