Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja do të dyfishoj përpjekjet në luftën ndërkombëtare kundër pandemisë së Kovid-19

SHBA-ja do të dyfishoj donacionet për vaksinat kundër Kovid-19 dhe do të përpiqen të mbledhin bashkësinë ndërkombëtare rreth qëllimit ambicioz për të arritur vaksinimin e 70 për qind të popullsisë në çdo vend në botë gjatë vitit të ardhshëm, deklaruan sot përfaqësues të administratës së presidentit Xho Bajden.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle