Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja dhe Kanadaja i kufizojnë udhëtimet nga shtetet e Afrikës së Jugut për shkak të llojit të ri të Kovid-19

SHBA-ja kumtoi se i kufizojnë udhëtimet nga tetë vende të Afrikës Jugore për shkak të frikës nga varianti i ri i Kovid-19 të zbuluar në Afrikën Jugore. Udhëtimet do të jenë kryesisht të ndaluara duke filluan nga e hëna nga Afrika e Jugut, Bocvana, Ziombabve, Nambia, Lesoto. Esvatini, Mozambiku dhe Malavi, deklaroi funksionari i lartë në administratën e presidentit amerikan Xho Bajden.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle