Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA-ja, BE-ja dhe Britania e Madhe do të ndihmojnë në hetimet për krime të luftës në Ukrainë

- SHBA-ja, BE-ja dhe Britania e Madhe sot njoftuan për formimin e Grupit Këshillimor për Krime Mizore (ACA), mekanizëm qëllimi i të cilit është që të mundësojë koordinim efikas të mbështetjes së tyre për të kërkuar përgjegjësi për krimet nga pushtimi rus ndaj Ukrainës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle