Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

SHBA: Greqia dhe Turqia të zgjidhin me diplomaci mosmarrëveshjet për ishujt në detin Egje

SHBA vazhdojnë të inkurajojnë Greqinë dhe Turqinë që të punojnë së bashku për të ruajtur paqen dhe sigurinë në rajon dhe për të zgjidhur çdo mosmarrëveshje në mënyrë diplomatike pa përshkallëzuar tensionet në kohë krize.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle