Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

SHBA: Evropa tashmë nuk do të jetë e varur nga energjia ruse

SHBA-ja dhe BE-ja i dënojnë shantazhet e Rusisë me ndihmën e energjisë dhe filluan me heqjen e Evropës nga varshmëria e gazit dhe naftës ruse, theksojnë sot në kumtesën e përbashkët Shtëpia e Bardhë dhe Komisioni Evropian.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle