0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQ

SHBA dhe PE bëjnë thirrje për uljen e tensioneve në Kosovë, Vuçiqi i anuloi të gjitha takimet

SHBA-ja në bashkëpunim me BE-në, NATO-n dhe Beogradin dhe Prishtinën, do të përpiqen të ndërmarrin hapa urgjentë për të frenuar përshkallëzimin e tensioneve në pjesën veriore të Kosovës, për të mundësuar përparim të mëtejshëm në dialogun nën kujdesin e BE-së dhe të parandalojnë ndikim negativ në jetën e përditshme, porositi Departamenti i Shtetit, njoftoi korrespondenti i MIA -s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle