Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

SHBA/Anketë: Shumica e njerëzve në SHBA besojnë se Uashingtoni nuk pati sukses në arritjen e qëllimit të vet në Afganistan

Shumica e njerëzve në SHBA besojnë se Uashingtoni nuk pati sukses në arritjen e qëllimit të vet në Afganistan. Këtë e tregon studimi sociologjik i Institutit Pju, njofton DPA. Ka diferencë të vogël midis qëndrimeve të demokratëve (69 për qind) dhe republikanëve (70 për qind), të cilët besojnë se misioni amerikan është i pasuksesshëm.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle