Botë SQBotë.Portal SQ

SHBA angazhoi dhjetëra prokuror shtetëror të ndjekin penalisht ‘oligarkët e korruptuar rusë’

Ministria e Drejtësisë të Amerikës ka angazhuar dhjetëra prokurorë shtetërorë që të ndjekin penalisht “oligarkët e korruptuar rusë” dhe të gjithë ata që shkelin sanksionet e vendosura nga Uashingtoni ndaj Moskës pas pushtimit të Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle