0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Shaqiri: Njohja dhe mbështetja e nxënësve të talentuar është kusht i rëndësishëm për përparimin e vendit

E vërtetë është që çdo gjë mund të shtyhet, por kujdesi për talentin nuk mundet. Kur them kujdes, kam parasysh edhe atë institucionalen, por gjithashtu kam parasysh edhe atë nga familja, mjedisi më i gjerë dhe shoqëria, dhe më e rëndësishmja është vullneti personal për ngritjen, vetëbesimin dhe qëndrueshmëria e të talentuarve ose fëmijëve me dhunti, deklaroi sot ministri i Arsimit dhe Shkencës Jeton Shaqiri në uebinarin kushtuar kujdesit për fëmijët me dhunti dhe të talentuar, organizuar nga Universiteti “Shën. Kliment Ohridski ”- Manastir, ku morën pjesë disa përfaqësues të fushës akademike dhe shkencore dhe ekspertë të fushës së arsimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle