0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Shaqiri: Nënshkrimi i marrëveshjes mes SASHK-ut dhe MASH-it duhet të përshëndetet edhe nga opozita

Marrëveshja për rroga më të larta për të punësuarit në arsim, duhet të përshëndetet nga të gjithë, përfshirë edhe nga opozita, deklaroi sonte ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri gjatë pjesëmarrjes në emision në TV Sitel, pas nënshkrimit të marrëveshjes mes SASHK-ut dhe MASH-it, sipas së cilës, rritja e rrogave për 15 për qind do të fillojë me pagesën e shtatorit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle