0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Shaqiri -Duev: Zhvillimi i shkencave humanistike dhe shoqërore nënkupton dhe zhvillim inkluziv dhe të qëndrueshëm të shoqërisë

Mbështetja që shteti do të vazhdojë të ofrojë për institucionet e arsimit të lartë dhe ato shkencore që punojnë në fushën e shkencave humane dhe shoqërore, ka qenë tema mbi të cilën u diskutua në takimin e sotëm të ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri me dekanin e Fakultetit Filozofik në Shkup, prof. Dr Ratko Duev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle