0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQPolitikë SQShoqëri SQ

Shahpaska: Vazhdojmë të investojmë në zgjerimin e kapaciteteve të kopshteve për fëmijë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale do të hapë 10 kopshte të reja deri në fund të vitit për një proces më të mirë arsimor dhe kujdesi për më të vegjëlit në disa komuna të vendit. Ministrja Jagoda Shahpaska, e cila sot në Berovë inspektoi punimet përfundimtare të ndërtimit të katër dhomave të reja në kopshtin e fëmijëve “23 Gushti” informoi se paraprakisht janë ndërtuar ose rindërtuar 15 kopshte, duke e çuar numrin në 25 deri në fund të vitit dhe i bëri thirrje autoritetet komunale të aplikojnë për projekte të tilla edhe në vitin 2022.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle