0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Shahpaska: Në Manastir po ndërtohet kopsht i ri i fëmijëve

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska sot në Manastir kontrolloi punët ndërtimore në kopshtin e ri të fëmijëve që është në kuadër të kopshtit “Lulja e majit”. Kopshti i rip o ndërtohet në sipërfaqe prej 810 metrave katrorë në lagjen “Dimçe Lahçanski” dhe me funksionimin e saj kapaciteti për vendosje të fëmijëve në kopshte do të rritet për 10 fëmijë. Ata do të vendosen në tetë grupe edukative.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle