0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Shahpaska në konferencë për gratë rome: Me politika kundër stereotipeve gjinore krijojmë një shoqëri për të gjithë

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska mori pjesë  në Konferencën e 8-të ndërkombëtare të gruas rome, në organizim të Këshillit të Evropës në Strazburg, në të cilën mes tjerash është biseduar  për ndikimin që Kovid-19 e ka ndaj romëve në lidhje me mbrojtjen shëndetësore, të drejtat e njeriut, diskriminimin, racizmin,  punësimin dhe barazinë gjinore.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle