0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Shahpaska: Me Konventën e Stambollit kemi vendosur kornizë ligjore dhe institucionale për parandalim dhe luftë kundër dhunës

Gjatë periudhës së kaluar është vendosur kornizë institucionale dhe ligjore për parandalim dhe luftë me dhunën ndaj grave dhe dhunës në familje në pajtim me Planin veprues, që paraqet bazë të fuqishme dhe përgatitje të sistemit për përmbushjen e mëtejme të standardeve të Konventës së Stambollit, potencoi ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle