0_Magazinë.Portal SQ0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Shahpaska: Kopshtet janë të sigurta, 74 për qind e të punësuarve janë vaksinuar

Në pjesën e sigurisë së kopshteve treguam se nuk ka transmetim horizontal, do të thotë gjendja është e qëndrueshme, 74 për qind e të punësuarve në kopshte janë vaksinuar, kjo jep siguri te prindërit. Do t'i ndjekim udhëzimet e autoriteteve shëndetësore, madje edhe instruksionet e huaja dhe nëse nevojitet vaksinim atëherë do ta përmbushim këtë vendim, ndërsa kjo varet nëse vaksina do të jetë e detyrueshme, si dhe  për vaksinat e tjera të cilat nevojiten për regjistrim në kopshte, tha sot ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle