0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Shahpaska: Kopshtet e fëmijëve të gatshme për prani më të madhe të fëmijëve nga 1 shtatori, 71 për qind e të punësuarve në kopshte tashmë janë vaksinuar

– Kopshtet janë të gatshme për prani më të madhe të fëmijëve nga 1 shtatori, megjithatë edhe më tutje respektimi i masave përfaqëson prioritet të lartë. Sipas mesatares së fundit 71 për qind e të punësuarve në kopshte tashmë janë vaksinuar, theksoi ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska gjatë vizitës së sotme në klonin “Luledielli” në kuadër të kopshtit të fëmijëve “Lulet e gëzuara” në komunën Kisella Vodë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle