0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Shahpaska: Janë vaksinuar rreth 65 për qind e të punësuarve në kopshte

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska thotë se kopshtet janë të gatshme të vazhdojnë me punë sipas protokolleve për mbrojtje nga Kovid-19. Po bëhet dezinfektimi I objekteve të kopshteve dhe po sigurohen të gjitha mjetet dezinfektuese të cilat do të nevojiten. Ministrja bën thirrje edhe më shumë të rritet përfshirja e të punësuarve të vaksinuar në kopshte, që tani paraqet 65 për qind.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle