0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Shahpaska: Gratë duhet të jenë të barabarta edhe në vendimmarrje

Gratë qëndruan me guxim në rreshtat e parë gjatë pandemisë Kovid -19. Në kategoritë ku gratë janë më së shumti të punësuara, është treguar guximi dhe këmbëngulja e tyre. Ata bënë çmos dhe nuk lejuan që sistemi i kujdesit shëndetësor të nënshtrohej, arsimi të ndalonte, fëmijët të mos kenë kujdesje dhe dyqanet të mbylleshin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle