0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

Shahpaska-Dervishagiç: Intensivisht punojmë në përforcimin e kapaciteteve të bashkësisë rome

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska në takimin e sotëm me drejtoreshën operative të Zyrës së programit të Këshillit të Evropës në Shkup, Lejla Dervishagiç ka biseduar për procesin e realizimit të fazës së dytë të Programit ROMAKTED, qëllimi i së cilës është të sigurojë  integrim më të madh të popullatës rome në bashkësitë lokale, përmes pjesëmarrjes në krijimin e politikave lokale.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle