0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Shahpaska apelon te të gjithë të punësuarit në kopshte të vaksinohen

Apeloj te të punësuarit në kopshte, te ato që nuk janë vaksinuar, të vaksinohen që të mundet pas përfundimit të pushimeve vjetore, kopshtet të punojnë me kapacitet të plotë gjithsesi sipas gjendjes epidemiologjike në shtet. Shifrat të cilat i morëm nga Trupi koordinativ i obliguar për procesin e vaksinimit tregojnë se më pak se 50 për qind e të punësuarve në kopshte janë vaksinuar, theksoi ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska në intervistë për Radiotelevizionin e Maqedonisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle