0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Shahpaska: Nga 1 janari dita e diel do të jetë ditë pushimi javor, pres që deputetët ta miratojnë ligjin edhe në seancë

Zgjidhja ligjore që parashikon që e diela të jetë ditë pushimi javor do të hyjë në fuqi më 1 janar të vitit të ardhshëm. Këtë me amendamente të përbashkëta të komisioneve e vendosën deputetët në seancën e sotme të Komisionit parlamentar për Punë dhe Politikë Sociale, ku ka kaluar në lexim të dytë Projektligji për Marrëdhënie të Punës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle