0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

SHA EMV: Qymyri blihet vetëm për prodhimtari shtesë për nevojat e kompanive

- Vendimi për zgjedhjen e ofertuesit për qymyr për REK Manastir pritet që të miratohet deri në fund të javës së ardhshme. Nga SHA EMV sot informuan se qymyri prej 900 mijë tonë e cila është lëndë e këtij furnizimi është i dedikuar vetëm për prodhimtari shtesë, për nevojat e formave dhe institucioneve shtetërore me qëllim që për ta të sigurohet energji elektrike me çmim më të ulët se çmimet momentale të bursave, prej ku këto subjekte furnizohen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle