Botë SQBotë.Portal SQ

Sërtvitje të mëdha ushtarake të udhëhequra nga Rusia në kufirin taxhikistano-afgan

Blloku post-sovjetik i sigurisë (CSTO), që e udhëheq Rusia, sot e filloi stërvitjen më të madhe ushtarake në disa vitet e fundit në afërsi të kufirit midis Taxhikistanit dhe Afganistanit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle