Botë SQBotë.Portal SQ

Sergej Rjabkov: Rusia i ofroi SHBA-së një datë të saktë për fillimin e dialogut për garancitë e sigurisë

- Rusia i ofroi SHBA-së një datë të saktë për fillimin e dialogut për garancitë e sigurisë dhe është në pritje të përgjigjes nga Uashingtoni, deklaroi sot zëvendësministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Rjabkov. Ministri rus i Punëve të Jashtme Sergej Lavrov njoftoi dje se bisedimet për garancitë e sigurisë midis Rusisë dhe SHBA-së dhe NATO-s do të fillojnë në janar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle