Ballkan SQBallkan.portal SQ

Serbia planifikon diversifikimin e naftës përmes ndërtimit dhe lidhjes me tubacionin e naftës Druzhba në Hungari

Ministria e Minierave dhe Energjetikës së Serbisë njoftoi se pas miratimit të pakos së tetë të sanksioneve të BE-së në të cilën vendet e Ballkanit Perëndimor nuk përjashtohen nga ndalimi i importit të naftës së papërpunuar nga Rusia nga deti, po i shqyrton të gjitha mundësitë për të siguruar diversifikim në fushën e furnizimit me naftë bruto, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle