Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Serbia bëhet me fabrikë për vaksina Sinovak me kapacitet prej 40 milion doza në vit

Presidenti i Serbisë,  Aleksandar Vuçiq, shprehu bindje  se projekti për ndërtimin e fabrikës për prodhimtarinë e vaksinave të kompanisë kineze  Sinofarm do të realizohet  në interes të qytetarëve të Serbisë dhe gjithë rajonit. Bëhet fjalë për investim të përbashkët të Serbisë, Kinës dhe Emirateve të Bashkuara Arabe në vlerë prej 30 milion euro, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle