Botë SQBotë.Portal SQ

Senatorët amerikan republikan thonë se nuk do të mbështesin marrëveshjen e re bërthamore iraniane

Katërdhjetë e nëntë nga 50-të senatorët amerikan sot thanë se nuk do të mbështesin marrëveshjen e re bërthamore në mes Iranit dhe forcave botërore, duke theksuar kundërshtimin e partisë së tyre ndaj përpjekjeve për ngjalljen e marrëveshjes së vitit 2015 për shkak ndrojtjeve se bisedimet mund të dështojnë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle