0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Sela: Të festojmë me maturi e kujdes që kjo ditë festive të mos zbehet edhe më tej nga aksidentet dhe tragjeditë individuale

Viti që po e lëmë pas ishte një vit i trishtë, i karakterizuar me tragjedi të mëdha që prekën drejtpërdrejtë qytetarët tanë, shumë dhimbje në nivelin kolektiv dhe dështime të njëpasnjëshme në nivelin politik. Pa hyrë në detajet e shumë aferave korruptive të regjimit dhe dëshpërimit të gjithmbarshëm shoqëror në këtë ditë festive, nuk mundemi të mos përkujtojmë 14 bashkëqytetarët tanë që u dogjën për së gjalli në spitalin modular të Tetovës dhe ata 45 bashkëqytetarë të tjerë që humbën jetën në mënyrë po aq mizore në tragjedinë me autobusin në Bullgari, ka theksuar lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH) Ziadin Sela me rastin e përmbylljes së këtij viti, duke përsëritur njëherësh thirrjen e vazhdueshme për transparencë rreth shkaqeve korruptive që sollën këto tragjedi dhe për përgjegjësi për jetët e humbura.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle