0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Sektori për përgjegjësi profesionale të Drejtorisë doganore kontrollon si ka dale autobusi i “Besa Trans” nga shteti

Që herët në mëngjes Sektori për përgjegjësi profesionale të Drejtorisë doganore është në vendkalimin kufitar Deve Bair me qëllim që në mënyrë të hollësishme të kryejë kontroll në veprimin e transportuesit dhe doganierëve, në pajtim me kompetencat e përshkruara me Ligjin për transport në komunikacionin rrugor, në ditën e daljes nga shteti të autobusit “Besa Trans” në të cilin e humbën jetën 45 shtetas të Maqedonisë së Veriut, ndërsa shtatë janë lënduar në aksidentin rrugor që ka ndodhur në autostradën “Struma” në Bullgari, informon Drejtoria doganore.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle