0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Seanca kuvendore në të cilën shqyrtohet Propozim-buxheti për vitin 2022 vazhdon të hënën

Vazhdimi i pasdites në debatin rreth Propozim-buxhetit për vitin 2022 kaloi në grindje të ndërsjella mes deputetëve nga shumica qeveritare dhe deputetët opozitare. Sipas të parëve, Propozim-buxheti ka komponentë të fuqishme zhvillimore dhe do të ketë pjesëmarrje më të lartë historike të investimeve kapitale në shpenzimet e përgjithshme buxhetore, ndërsa sipas të dytëve, në Buxhet nuk është menduar për qytetarët që të dalin nga kriza ekonomike dhe nuk janë parashikuar para për përballjen me pasojat nga kriza energjetike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle