Evropë SQEvropë.Portal SQ

Sasoli rekomandoi mundësim të pjesëmarrjes onlajn në seancat e Europarlamentit

Kryetari i Parlamentit Evropian Dejvid Sasoli i respektoi kërkesat e një grupi të madh eurodeputetësh  dhe sot propozoi të lejohet pjesëmarrja onlajn e seancës plenare javën e ardhshme për shkak të numrit të rritur të infektimeve me koronavirusin në Evropë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle