0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

SASHK në takim të ri pasdite në Qeveri në tentim për marrëveshje

Përfaqësues të Sindikatës së pavarur për arsim, shkencë dhe kulturë (SASHK), të udhëhequr nga kryetari Jakim Nedellkov në ora 16 do të ketë takim në Qeveri në tentim për marrëveshje për kërkesat e tyre, prej të cilave do të varet edhe ndërprerja e grevës në shkolla dhe kopshte për fëmijë, e filluar më 11 prill. Nedellkov për MIA-n konfirmoi se në Qeveri do të kenë takim me kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, ku do të merr pjesë edhe drejtoresha e Konfederatës evropiane të sindikatave për arsim (ETUCE), Suzan Floken.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle