0_Web_Aktuale SQKronikë SQKronikë.portal SQShoqëri SQ

Sanksionohen 319 shoferë për vozitje të shpejtë, 78 për vozitje nën ndikimin e alkoolit

Gjatë ditës së djeshme në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë shqiptuar 319 masa për vozitje të shpejtë gjatë aksioneve të kontrollit të intensifikuar të policisë në komunikacion, nga të cilat 52 automjete lëviznin me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar, dhe dy automjete po lëviznin edhe mbi 70 kilometra në orë më shpejt se shpejtësia e lejuar, kumtoi MPB-ja.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle